DİL KURSU
Tercüme-Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık
“A new way to spell SUCCESS in all the world's languages.”
   
 
Vize & Danismanlik

Vize işlemleri

Amerika vize işlemleri: DS 160 öğrenci, turist, çalışanlar için ve diğer vize formları ve diğer evrakların hazırlanması,

İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkeler için vize işlemleri: vize formları ve diğer evrakları hazırlanması,

Ayrıca Avrupa Birliğine mensup Schengen vizesine tabi ülkeler (Almanya, İsveç, Belçika, Fransa, İspanya, İtalya, Yunanistan, Avusturya, Hollanda, Finlandiya, Lüksemburg, Portekiz, Danimarka, İzlanda, Norveç vs) vize formları doldurulur.

Gerekli belgeler listesini ofisimizden veya e-mail ile alabilirsiniz. E-mailde lütfen gideceğiniz ülke, vize tipi ve kalmak istediğiniz süreyi belirtiniz.

 

Yabancilar Danismanligi

Türkiye'de yaşayan ve yaşamak isteyen yabancıların vize, ikamet izni, evlenme, doğum, boşanma, ölüm, noter, gayrimenkul alım-satım, araba alım-satım, bankacılık, sağlık, yatırım, internet-telefon-elektrik-su aboneliği dahil olmak üzere tüm resmi ve özel işleri...

 

ABD Yeşil Kart Başvuru VE SONRASI

Green Kart nedir?

Green card yabancılara (Amerikan vatandaşı olmayanlara) Amerika Birleşik Devletleri'nde süresiz olarak (hayat boyu) oturma ve çalışma izni verir. Green card, Türk vatandaşlığınızı devam ettirmekle birlikte Amerikan vatandaşlık haklarının birçoğuna sahip olmanızı sağlar. Bu kartın özelliği, gerek devlet dairesi gerek özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkı, eğitim alma ve dilediğiniz kadar oturma izni vermesidir. Green card sahibi olan herkes aynı zamanda kendi şirketini kurma hakkına sahiptir.

Green Card çekilişine katılmak için Green Kart Başvuru Formunu doldurunuz. Bu bilgiler kontrol edildikten hemen sonra başvurunuz yapılacak ve çekilişe katıldığınıza dair belge e-mail olarak ya da talebinize göre adresinize gönderilecektir. Bu konuda her türlü soru ve önerileriniz için lütfen info@babelgrup.comadresine e-posta gönderiniz.

Alt taraftaki Başvuru Formunu doldurunuz, sonra jpeg formatındaki fotoğrafınız ile birlikte  info@babelgrup.com adresine gönderiniz.  Ayrıca lütfen yan taraftaki fotoğraf bilgilerini okuyunuz. Başvurunuzun gönderi iletisi e-posta adresinize gönderilecektir.

Başvuru Seçenekleri

*1 yıllık başvuru

*3 yıllık başvuru

*5 yıllık başvuru

(Ödeme için Garanti Bank hesap numarası e-mail adresinize gönderilecektir.)

KAZANDIKTAN SONRA:

Tebrikler! Adresinize gelen büyük beyaz bir zarf ile hayatınız değişebilir.  İşlemleri doğru yaptığınız takdirde 8 ay sonra  size "welcome letter" ile birlikte Green Card sahibi olacaksınız.

Sunduğumuz Hizmetler:

-Formlarının Doldurulması,

-ABD Göçmen Bürosuna Hazırlanan Formlarınızın Kargoyla Gönderimi

-Green Card Vizesi için Gerekli Evraklarınızın Hazırlanması,

-Evraklarınızın İngilizce Tercümesi,

-Vize görüşmeniz sonuçlandıktan sonra ABD'ye hazır olmanız için düzenlenecek Kültürel Oryantasyon Bilgilerinin gönderilmesi. Bu bilgiler ile sizlerin ABD’de kültür şoku yaşamanız daha da azalacaktır.  

İşlemler

Zarfta  "Case Number"  ve barcode bulunacaktır ve açıklamalar ile doldurulacak formlar bulunacak. DSP-122 formunu dolduracak, aile fertlerinin her biri ise DS-230 formunu dolduracak. Formları dikkatlice doldurunuz ve bilmediğiniz yerleri N/A olarak belirtiniz. İmzalamanız gereken yerleri imzalayınız. Ya da formları faks veya tarayıp e-mail ile ilgili evraklarınız ile bize gönderiniz. Sizin ve aile fertlerinizin formları hazırlandıktan sonra her biriniz için son altı ay içinde çekilmiş fotoğraflarınız ile ABD’deki Kentucky Consular Center adresine göndereceksiniz. Fedex ya da UPS gibi kargo hizmetlerini kullanmak en iyisidir.  Mülakattarihinizin belirlenmesi için formlarınızı biran önce gönderiniz. Formlarınız işleme konması ile sizin işlem numaranız yani dosyanız aktif olur. Bu birkaç hafta zaman alır. Daha sonra dosya numaranıza (Case Number)  göre Eylül ayından itibaren mülakata çağrılırsınız. Kurum size packet4 isimli bir mektup ile mülakat bilgilerinizi gönderecektir. Packet4 de istenen belgeler mülakattan iki-üç hafta önce hazırlayıp UPS ile göndermeniz gereklidir.

 Belgeler

 Çekilişi kazanan ve daha önceden forma dahil edilen aile fertlerinin:

- Pasaportun tüm sayfalarının fotokopisi

- Nüfus kayıt örneği

- Sabıka kaydı tercümesi,16 yaşında sonra en az 6 ay yaşadığınız her ülkeden sabıka kaydı almanız, sabıkanız var ise mahkeme kararı ve belgelerini tercümeleri ile beraber gönderiniz.

- Aile cüzdanının tercümesi ve fotokopisi                                                                                 

-Sağlık belgesi tercümesi

 Kazanan kişinin :
- Diploma fotokopisi, tercümesi
- Meslek belgeleri ve is tecrübesi referansları tercümesi
- Erkekler için askerlik durum belgesi  tercümesi
- Malvarlığı belgeleri (ev, araba, arsa vs) tercümesi

Ayrıca eğer kazanan kişinin :
- Amerikan vatandaşı sponsoru var ise ondan aldığı I-134 belgeleri.
- Amerika’dan bir iş teklifi aldı ise iş teklifi ile ilgili belgeler.

Mülakat

Mülakata giderken bu belgelerin bir kopyasını da kendinize saklayınız. Mülakatlar Amerika Birleşik Devletleri Ankara Başkonsolosluğunda yapılmaktadır. Green kart başvurunuza dahil edilen tüm aile fertleri ile katılmanız gerekmektedir. Mülakattan önce konsolosluğa vardığınızda sizden vize ücretiniziödemeniz istenecek. Mülakat bir vize başvurusu gibi geçecek. Mülakat esnasında iki-üç hafta önce gönderdiğiniz belgelerin asıllarını sizden isteyecekler. Mülakatta birçok soru sorulacak, kendinizden emin cevaplar vermeniz yararınıza olur (Ör: Amerika’ya gidince ne iş yapacaksınız? diye sorarlarsa bilmem ne olursa yaparım yerine, ben şu isleri yaptım, çok iyiyim Amerika’da da çok kolay is bulacağıma inanıyorum gibi). Yine bu mülakatta parmak izleriniz alınacak ve mülakat başarılı geçerse sizi UPS bölümüne pasaportunuzu gönderecekleri adres bilgilerinizi almak için gönderecekler. Mülakattan bir hafta sonra üzerinde vize bulunan pasaportunuz adresinize gönderilecektir. Bu vizeniz ile 6 ayiçerisinde Amerika’ya giriş yapmanız gereklidir.

Not:  1- Çekilişi kazananlara ABD hükümeti herhangi bir iş ve kalacak yer imkanı sağlamaz.
2- Green Card çekilişine katılabilmek için lise veya dengi okul mezunu olmanız yeterli. İngilizce bilmeniz gerekmiyor.
3- Green Card sahiplerinin eşleri ve 21 yaşını doldurmamış bekar çocukları da otomatik olarak, Green Card sahibi olurlar.

Her sene Green Card çekilişi sonrası 100.000 kişiye kazandığına dair ABD Göçmenlik Bürosu tarafından Talihli Mektubu (Winning Notification) gönderilmektedir. 100.000 kişi arasından işlemlerini doğru ve eksiksiz yapan sadece 55.000 kişi göçmen vizesini alabilmektedir.

Kültürel Oryantasyon Bilgileri

Green Card çekilişini kazanan talihlilerimize ABD için hazırlıklı olmaları için, Kültürel Oryantasyon Bilgi hizmeti veriyoruz.Her sene 55.000 kişi ABD'de yeni bir yaşama başlamaktadır. ABD'ye vardıktan sonra 6 aydan 1-2 seneye kadar bir alışma dönemi sizi bekliyor. Sizin ABD'deki hayata alışmanızı sağlamak amacıyla size ABD ile ilgili tüm bilgileri göndereceğiz. Bunları okuyarak daha hazırlıklı hale geleceksiniz.

Çekiliş Sonuçları: Green Card Çekilişinin Sonuçları hiçbir kurum tarafından duyuru yapılmamaktadır. ABD Göçmenlik Dairesi sadece kazananların adreslerine posta yoluyla "Talihli Mektubunu" (Winning Notification) göndermektedir.

Kazananlar:

Amerika Birleşik Devletlerinde süresiz olarak oturma ve çalışma iznine sahip olurlar. Oy verme dışında ABD vatandaşlarına sağlanan tüm haklara sahip olurlar.  Green Card sahipleri istedikleri takdirde 5 yılsonunda Amerikan vatandaşlığı için başvuru yapabilirler. Bu durumda kişiler çifte vatandaş olurlar. Amerikan Devlet üniversitelerine burs başvurusu yapabilirsiniz. Amerikan Devlet Daireleri dahil her yerde çalışabilirsiniz. A.B.D.de işyeri açabilirsiniz. Kişilerin Green Card sahibi olmaları T.C vatandaşlıklarını kaybettirmez.

Not: Çekilişi kazananlara ABD hükümeti herhangi bir iş ve kalacak yer sağlamaz.

Son 8 yıl içersinde Greencard Çekilişinde kazanan vatandaşlarımızın sayıları aşağıdaki tablodaki gibidir.

İstatistikler

Kazananların aileleri dahil değildir.


-DV 2008 çekilişinde Türkiye'den 2188 kişi, 2010 çekilişinde 2826 kişi, 2011'de ise 2226 kişi green kart sahibi olmuştur.

Fotoğraf Bilgileri

Örnek Fotoğraf

Başvuru sahibi kendisinin, eşinin ve tüm çocuklarının (kanunen evlat edinilmiş ve üvey çocukları dahil olmak üzere), çocuklar kendisi ile ikatmet etmiyorlarsa dahi, yeni çekilmiş birer fotoğraflarını başvuruya eklemelidir. (Başvuru formuna dahil edilmeyen 21 yaş üstünde veya evli olan çocukların fotoğrafları başvuruya eklenmemelidir.)  Grup veya aile fotoğrafları kabul edilmeyecektir. Tüm aile fertlerinin fotoğrafları başvuruya ayrı ayrı eklenmelidir.

 
Fotoğraf boyutları 240 pixel genişliğinde x 320 pixel yüksekliğinde olmalıdır. Fotoğraf ayarlamaları gönderilmeden kontrol edilecektir. Gerekli düzeltmeler tarafımızdan yapılacaktır. Katılımcının fotoğrafta doğrudan fotoğraf makinasına bakar şekilde olmalı, kişinin başı öne ya da yana eğik olmamalı ve portre fotoğrafın P’sini kaplamalıdır. Fotoğrafı çekilen kişinin arkasındaki fon (perde) açık renk (ör: beyaz) olmalıdır.  Fotoğrafı çekilmiş kişinin yüzü net değilse fotoğraf kabul edilmeyecektir. Fotoğrafta kişi yüzünü kapatan bir şapka veya koyu renk camlı gözlükler takmışsa fotoğraf kabul edilmeyecektir. Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünün açıkça gözükmesi şartı ile başörtüsü takılabilir. Fotoğraflar renkli veya siyah-beyaz olabilir.
 
 
 
Başvuru formu için lütfen tıklayınız .  GREEN CARD BAŞVURU FORMU >>
< Geri Dön
Babil Kulesi efsanesi

Babil Kulesi efsanesi özetle şunları söylemektedir: İnsanoğlu Tanrıya ulaşmak ve yeryüzünde dağılmamak için bir kule yapmaktadır. Tanrı ise insanoğluna sinirlenir ve kulede çalışan işçilerin her birine ayrı bir dil verir. Bundan sonra birbirinin dillerini anlayamayan insanlar anlaşamazlar ve kulenin inşaatını durdurmak zorunda kalırlar. Ve bu olaydan sonra dünyanın değişik yanlarına giden bu insanlar bir daha hiçbir zaman bir araya gelemezler. Efsaneye göre Tanrı insanoğlunun medeniyet inşa etmemesi için dillerini ayırdı. Yani dil birliklerini bozdu.

 
 
Bu sitenin tüm telif hakları  Babil  'ne aittir. Designed & Programmed by